Înfrângere ruşinoasă

ORADEA - Echipa CS Motorul a pierdut cu scorul de 0-5 (0-0) meciul de pe teren propriu cu Ripensia 2000 Timişoara, restanţă contând pentru etapa a IX-a a Ligii I de fotbal feminin.

După o primă repriză echilibrată, formaţia orădeană a capotat în mitanul secund, în care a încasat nu mai puţin de cinci goluri. Prin acest eşec, CS Motorul îşi diminuează drastic şansele de clasare pe unul din primele patru locuri, care asigură calificarea la turneul play-off al campionatului. Antrenorul Pap Attila a aliniat formaţia: Cioară – Vălcan, Peti, Dobre, Moldovan, Morar, Popa, Popa, Sucilă, Crâşmariu (eliminată în minutul 39), Cl. Buză, D. Buză. Au mai jucat Goder, Purda.