Învinşi de juniorii FC Bihor

ALESD - Crişul Aleşd a încheiat cu un eşec seria meciurilor de pregătire din pauza competiţională, scor 2-3 (2-1), în faţa juniorilor B ai FC Bihor (născuţi 1991-1992), antrenaţi de Kiss Alexandru.

Golurile au fost marcate de Dumiter (2), respectiv Gavrilaş şi Molnar F. (2). În repriza a doua, gazdele au ratat un penalty prin Iacob. La Crişul au evoluat: Ciursaş – Filip, Bercea, Madar, Pădureţu – Popa, Iacob, Bodiuţ, Crişan – Dumiter, Iaz. Au mai jucat: Vancea, Domocoş. De partea cealaltă, Kiss Alexandru, a mizat pe Vesa – Noane, Bruchental, Karacsony, Fl. Madar, Matei, Molnar L., Gavrilaş, Molnar F., Rozsa, Igna. Au mai intrat: Scurt, Carţiş şi Pintea.