Agresaţi şi făcuţi “ţigani UE”

HUNEDOARA – Fotbaliştii de la FC Corvinul 2005 Hunedoara au fost loviţi şi jigniţi de jucătorii unei echipe din liga a IV-a din Germania în cadrul ultimului meci amical disputat sâmbătă în stagiul de pregătire din Grecia.

“Ne-au sunat de trei ori la hotel şi au insistat să jucăm cu ei, iar în teren s-au comportat ca golanii. Au faultat grosolan, au lovit cu pumnii şi picioarele, iar antrenorul lor ne numea mereu pentru a-şi întărâta jucătorii ţigani UE.

În prima repriză au condus ei cu 1-0, iar după pauză am egalat noi prin Dăscălescu (min. 48) şi am avut multe ocazii între care şi două bare. Când au văzut că îi dominăm şi nu mai pot ieşi din careu au exagerat cu durităţile.

Atunci am ameninţat că părăsim terenul, iar nemţii s-au supărat, ne-au făcut iar ţigani UE şi n-au mai vrut ei să joace, iar meciul s-a încheiat în minutul 65”, afirma Titi Alexoi, antrenorul Corvinului.

FC Corvinul 2005 – FFB Qurstein Feldbruck (Germania, IV) 1-1
A marcat pentru Corvinul: M. Dăscălescu (48)
Corvinul: Opric – Tătaru, D. Ambruş, Irina, Cruşoveanu – R. Cristian, Pepenar, Alexandru Radu, Pribac, Vişan – M. Dăscălescu. Antrenor: Titi Alexoi.