Ajutor pentru Corvinul

LUPENI – Trupa lui Marin Tudorache a făcut scor la Lupeni, împotriva Reşiţei. Minerul a rezolvat partida încă din prima parte, scorul pauzei fiind 5-0! Chiţu, în minutul 7 – din penalty, a deschis scorul, Albinaru a dublat avantajul în minutul 11, ultimii trei marcatori fiind Irina (17’), Işfan (30’) şi Ciprian Luca (43’).

A fost practic un ajutor indirect dat Corvinului. FCM Reşiţa nu a reuşit niciun punct în acest an şi Corvinul speră să o ajungă din urmă pentru a se salva de la retrogradare.

CORVINUL A PIERDUT CU GAZ METAN
Într-un meci transmis în direct de N24, Corvinul nu a rezistat decât 74 de minute în faţa celei mai în formă echipe din acest an din Seria B2, Gaz Metan Mediaş. Unicul gol a fost marcat de Vancea (74). Corvinul este încă departe de locurile care asigură salvarea de la retrogradarea în eşalonul al treilea.