Am privit viitoarea campioana?

Miercuri seara, pe stadionul “Valentin Stănescu” din Bucureşti, Rapid a învins cu scorul de 4-0 (3-0) pe Oţelul Galaţi, într-un meci-restanţă contând pentru etapa a 20-a a Campionatului Diviziei A. O adevarata demonstratie de forta.

Rapid a invins aseara, intr-un meci restanta, pe Otelul Galati, scor 4-0. In primele 25 de minute, Rapid a semanat cu un tren de mare viteza (TGV).

Golurile au fost marcate de D. Niculae (11), N. Grigore (21), Burdujan (23) si V. Moldovan (77).

In meciul direct cu Steaua din etapa 25, Rapidul poate egala echipa campioana la puncte si pleca realmente in urmarirea primului loc.

Rapidul a rezolvat in mai putin de 30 de minute partida cu Otelul, inca de la pauza giulestenii conducand cu 3-0 pe tabela. Viorel Moldovan, jucator care traieste o a doua tinerete de cand a venit la Rapid, si-a trecut si numele pe lista marcatorilor, dupa ce marcase trei goluri in ultimele doua etape de campionat.

Galeria echipei Rapid a scandat numele lui Marius Maldarasanu si i-a cantat “La multi ani”. Mijlocasul rapidist, care a implinit miercuri 31 de ani, a salutat suporterii de la tribuna oficiala, de unde a urmarit partida, fiind accidentat.