Amical lejer: CSU Politehnica Timisoara – Unirea Sanicolau Mare

De M. Hoster
CSU Politehnica Timisoara i-a invins pe cei de la Unirea Sanicolau Mare
Antrenorul Gligore Czari nu le oferă elevilor săi nici un minut de relaxare. După Turneul Banatul handbaliştii de la CSU Politehnica Timişoara au jucat marţi seara un nou meci amical. Ei au învins cu 35 – 27 formaţia de ligă secundă Unirea Sânicolau Mare.

Politehnica Timişoara a terminat seria partidelor amicale din vacanţa de iarnă cu un joc lejer la Sânnicolau Mare, în compania divizionarei secunde Unirea. Victoria 35-27 nu a fost pusă la îndoială în nici un moment, chiar dacă diferenţa de goluri nu e una apreciabilă.

Antrenorul Gligore Czari le-a cerut jucătorilor lui să exerseze schemele de joc, să respecte anumite aspecte tactice, dar să şi mărească ritmul unor faze. Au fost introduşi toţi jucătorii apţi, cu precădere cei mai tineri ori cei care au prins mai puţine minute în precedentele jocuri de verificare. Nu au făcut deplasarea accidentaţii lotului alb-violet.