Ana Guler, numărul 1 la King Do

Foto J.B.
Foto J.B.
ORADEA - Festivitatea de final de an a clubului de taekwon-do ITF King Do (preşedinte Tulkos Romeo) a avut loc la sala de sport a Liceului Teoretic „Lucian Blaga”.

În urma analizării rezultatelor obţinute în anul 2008, cel mai bun sportiv al clubului a fost declarată Ana Guler. Sportiva a obţinut patru medalii la CN, patru medalii la Cupa României şi două medalii de bronz la CE.

În acest an, King Do a cucerit 51 de medalii în competiţiile naţionale, o medalie de argit şi două de bronz la Campionatul European şi alte 16 medalii la alte competiţii internaţionale. Pentru rezultateleobţinute în 2008 au mai primit medalii şi diplome sportivii Bogdan Gug, George Popa, Andrei Moţ, Marian Sabău, Dragoş Boţcău, Cristian Gabor, Antoniu Irimuş, Valentina Toth, Alex Popa, Paul Popa şi Andreea Brişan.