Are doar 20 de ani, dar a marcat un gol genial

De T. Ex.
Fotbalistul de 20 de ani al echipei Alianza Lima, Koichi Aparicio, a marcat un gol spectaculos în Copa Inca (Peru) și a întors soarta partidei.

Alianza Lima era condusă cu 2-0 de către Universidad san Martin, însă golul din minutul 85 al lui Aparicio a relansat meciul. Cu o lovitură perfectă din marginea careului de 16 metri, Koichi Aparicio și-a trecut în cont al doilea gol la echipa mare.

Coechipierii săi au egalat în minutele de prelungiri (Guevgeozian, 90+2), iar meciul s-a decis după loviturile de departajare. Alianza Lima a câștigat cu 5-3 în urma penalty-urilor.