Arsenal continua in Cupa Ligii

ANGLIA – Adversara Stelei din grupele Ligii Campionilor, Arsenal Londra, a trecut in meciul din turul patru al Cupei Carling, scor 3-0, de Sheffield United, adversara “tunarilor” neavand nici o sansa in acest meci.

Arsene Wenger a decis sa odihneasca mai multi titulari in meciul din turul patru al Cupei Ligii cu Sheffield si i-a trimis in teren din primul minut pe urmatorii jucatori: Fabianski; Diarra, J. Hoyte, Song, Gibbs; Walcott, Denilson, Gilberto, Diaby; Eduardo, Bendtner.

Scorul pe Bramall Lane a fost deschis dupa doar opt minute, croatul de origine braziliana Eduardo da Silva fiind autorul golului, dupa o pasa venita de la Nicklas Bendtner.

Arsenal a continuat sa faca show, iar golul cu numarul doi a venit in minutul 50, autor fiind acealsi Eduardo da Silva, in timp ce  scorul final a fost stabilit de catre Denilson, cu un sut de la 25 de metri, cu douazeci de minute inainte de final.