Arthur Patras decisiv

TIMIŞOARA - Puştii pregătiţi de Iosif Rotariu continuă să atragă aprecierile oamenilor de fotbal din Timişoara. Poli II s-a impus în partida cu Minerul Lupeni, una dintre pretendentele pentru ocuparea locului secund în serie, loc promovabil, cu scorul de 2-1.

Cu Marian Iancu prezent din nou în tribunele stadionului Electrica, Poli II a prestat un joc plăcut, de această dată ieşind în evidenţă Arthur Patras, jucător internaţional de tineret al Moldovei, deşi are doar 17 ani.

Mijlocaşul antrenat de Iosif Rotariu a reuşit o pasă decisivă pentru Poparadu, din care ultimul a deschis scorul la doar 12 minute de la începutul jocului. La doar şapte minute de la deschiderea scorului, oaspeţii au restabilit egalitatea prin Vezan, fost jucător la Unirea Sânnicolau Mare.

În cea de-a doua parte a jocului a ieşit din nou la rampă moldoveanul Patras, care a marcat golul victoriei cu 30 de minute înainte de finalul jocului.