Au aniversat cinci ani cu CS King Pong Oradea

94 de sportivi din 19 orașe, inclusiv din Ungaria și Serbia, s-au duelat la turneul organizat cu ocazia aniversarii a cinci ani de la înființarea Clubului Sportiv King Pong Oradea.

Participanții s-au întrecut la trei categorii: avansați (48), open (23) și elite (23). La avansați a câștigat Merai Janos (Oradea) urmat de timișorenii Alexandru Frunză și Adrian Vereș.

La categoria open primul loc a fost adjudecat de Tailbot Francois (Oradea), secondat de arădeanul Răzvan Meszar și orădeanul Remus Popuțe.

În fine, la elite locul I a fost adjudecat de sârbul Gajta Ionel, locul II de orădeanul Anton Gergely, iar locul III de Horia Prundaru (Arad).

Organizatorii i-au premiat pe medaliatii cu cupe, medalii, premii în bani și câteva cadouri oferite de sponsori.
Urmatorul turneu regional va fi exclusiv pentru copii și se va desfășura în luna martie.