Au învins în prelungiri

3Comentarii
Sântion – Lotus Felix a disputat meciul restanţă cu Victoria Nădlac, pe care l-a câştigat foarte greu cu un gol marcat în al treilea minut de prelungiri (scor 1-0).

Până atunci gazdele au dominat teritorial şi chiar au avut câteva situaţii depoartă, printre care şi o lovitură de la 11 metri ratată de Mutu (47). Finalul a fost incandescent, cu fundaşii bihoreni în careul advers.

În primul minut de prelungire Iova a trimis cu capul pe lângă, izbăvirea fiind adusă două minute mai târziu de veteranul Doru Lazăr care a reluat în plasă din careu. Un gol important care face din Lotus favorita pentru calificarea la baraj, având patru puncte avans faţă de Calor Timişoara.

Echipa antrenată de Lucian Ciocan mai are nevoie de trei puncte din ultimele două meciuri cu Victoria Carei (a) şi Olimpia Satu Mare (d) pentru a-şi adjudeca locul doi. Antrenorul Lucian Ciocan a mizat în acest joc pe: Câmpan – Brândaş, Ardelean, Iova – Letan, Fărcuţa (’74 Doru Lazăr), P. Luca (’64 Pup), Cl. Mutu, Anton – Buştea (’77 Codoban), Ţârlea.