Au pierdut în prelungiri

VALEA LUI MIHAI – Fink Fenster Valea lui Mihai a pierdut pe teren propriu, scor 0-1, cu Someşul Satu Mare. Fink Fenster a încheiat sezonul cu o nouă înfrângere, a zecea din acest tur de campionat.

Gazdele au primit golul în minutul 93, dintr-un penalty transformat de Şuteu. „Poate că putem spune că am avut şi ghinion, din moment ce am luat golul în minutul 93, dar Someşul a fost echipa mai bună”, a explicat antrenorul Mircea Bolba. Pe penultimul loc, cu doar 11 puncte şi un pasiv de -16 în clasamentul adevărului, Fink Fenster are şase mici pentru a evita retrogradarea.

„Vrem să aducem patru jucători, plus doi juniori. Cu ce avem la oră actuală va fi greu să ne salvăm. Practic, dacă nu ne întărim, nu mai are nici un sens să continuăm în campionat”, a avertizat Bolba. Pentru Fink Fenster au evoluat: Pop – Banyai, Tabi, Ruszkai, Mastan, Mălan, Schlachter (’20 Papp), Fele Sz., Bodnar, Tempfli, Muţ.