Au pierdut şi la Valcea

RAMNICUL VALCEA - CSM Leonardo nu se regăseşte nicicum. Partida din deplasare cu BC Râmnicu Vâlcea, echipă care nu acumulase decât două victorii până la meciul cu noi, era un bun prilej de reabilitare.

Din păcate nu a fost deloc aşa, gazdele câştigând partida cu scorul de 72-60 (15-15, 16-6, 18-14, 22-25). A fost cea de-a opta înfrângere pentru CSM Leonardo în actuala ediţie şi „gluma începe să se îngroaşe”. Orădenii au ţinut pasul cu gazdele doar în primul sfert, încheiat la egalitate, dar au cedat în următoarele două, BC Râmnicu Vâlcea distanţându-se la 15 puncte diferenţă.

Oaspeţii au avut un come-back în ultimul sfert, apropiindu-se la cinci puncte, dar gazdele au reuşit să revină şi s-au impus în final cu 72-60. „Suntem cu toţii vinovaţi pentru eşecul de la Vâlcea, dar şi pentru parcursul foarte slab din acest tur. Multe partide s-au pierdut în final, poate şi datorită moralului jucătorilor, capitol la care noi suntem la pământ. Sperăm însă să ne revenim, pentru că publicul orădean merită mult mai mult”, a afirmat antrenorul CSM Leonardo, Kósa Zoltán.