Baschetbaliştii orădeni au produs surpriza

ORADEA - Răbufnire de orgoliu a baschetbaliştilor de la CSM Leonardo, care au reuşit să producă o imensă surpriză, învingând cu 77-74 (28-23, 22-19, 11-19, 16-13) pe Atlassib Sibiu, echipa de pe locul doi.

A fost un meci plin de dramatism, în care orădenii au condus cea mai mare parte a timpului de joc. La finele sfertului trei, sibienii au egalat, 61-61, iar ultima parte a jocului a cunoscut multe răsturnări de situaţie. S-a ajuns la 67-67 şi apoi 71-71, cu două minute înainte de final. Apostol, Djordjic şi Trif au marcat coşurile care au adus victoria orădenilor cu 77-74. Punctele orădenilor au fost reuşite de Bellucci 19, Morris 17, Djordjic 17, Trif 16, Apostol 6 şi Klimas 2.