Batuta la propriu si la figurat

Duminica, în cel de-al doilea meci disputat în cadrul stagiului de pregătire pe care îl efectuează la Kaprun (Austria), Steaua a fost învinsă cu categoricul scor de 5-1 (3-0) de formaţia ucraineană Tavria Simferopol.

La finalul primei reprize s-a iscat o bataie generala.

Pentru ucrainieni au marcat Junior (min.6 şi 61), Visnevski (min.24), Snitko (min.41) şi Edmar (min.64). Unicul gol al steliştilor a fost marcat de Boştină (min.67 din penalty).

Prima repriză a meciului cu formaţia ucraineană, care a început cu jumătate de oră mai devreme decât ora stabilită iniţial, s-a terminat cu o bătaie generală, jucătorii celor două echipe împărţindu-şi cu dărnicie pumni. Se pare ca Steaua a iesit mai sifonata.

Dică şi un jucător ucrainean au fost eliminaţi. În repriza a doua au urmat alte eliminări, cea a lui Neşu şi Junior din cauza unei altercaţii, informează site-ul oficial al clubului din Ghencea.

Antrenorul Cosmin Olăroiu a început cu următorul 11:Cernea – Petre Marin, Ghionea, Goian, Neşu – Paraschiv, Rădoi – Nicoliţă, Dică, Cristocea – V Iacob.

După pauză, în teren au intrat: Carlos – D Bălan, Panait, Ghionea, Neşu – Opriţa, Lovin, Boştină, Drida – V. Badea, Liţu.

Următorul meci al Stelei va avea loc pe 5 iulie cu formaţia poloneză Diskobolia Groclin.