BC Timba Timisoara a fost depasita de Gaz Metan Medias

De M. Hoster
BC Timba Timişoara a încheiat sezonul în curs cu o înfrângere
BC Timba Timişoara a încheiat sezonul în curs cu o înfrângere la Gaz Metan Mediaş. Deşi începutul de meci dădea speranţe, timişorenii conducând mai multe minute, rezultatul a fost unul defavorabil bănăţenilor. Scorul final a fost 72 – 51 (17 – 16, 28 – 15, 20 – 9, 17 – 11).

Cu un început bun, BC Timba Timişoara a fost în avantaj de mai multe ori. A fost 11 – 8, 16 – 10, iar ulterior echipa lui Bogdan Murărescu s-a stins uşor, dar sigur. Iar aceasta se vede şi la scorurile pe reprize. Se pare că avantajul nu a fost îndeajuns şi BC Timba Timişoara a fost întrecută lejer de Mediaş.

Scorul a crescut constant şi Gaz Metan a trecut fără probleme de BC Timba Timişoara, scor final, 72 – 51.

Cel mai bun marcator timişorean a fost Huckaby cu 14 puncte.