BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Beiusenii au castigat Cupa Tineretului

Beiusenii au castigat Cupa Tineretului

la 6 December 2011 16:23
6 December 2011 16:23
Sala de sport a Colegiului Naţional Avram Iancu din Ştei a găzduit Cupa Tineretului la fotbal 5+1.
Scris de IM:JURNAL_BIHOREAN - Sala de sport a Colegiului Naţional Avram Iancu din Ştei a găzduit Cupa Tineretului la fotbal 5+1.

Trimite articolul

X

Competiţia a fost organizată de Horia Miara, viceprimarul Şteiului şi vicepreşedinte al PSD Bihor. În competiţie s-au aflat echipe ale filialelor PSD din tot judeţul, cele 12 participante fiind împărţite în patru grupe. După meciuri fiecare cu fiecare, în faza semifinalelor s-au calificat echipele din Lunca, Nucet şi Beiuş, în calitate de câştigătoare a grupelor, plus formaţia din Şoimi, cu cel mai bun punctaj şi golaveraj de pe locul 2. În semifinale, Beiuşul a dispus de Lunca cu 4-2 după lovituri de departajare, iar Vaşcăul s-a impus la limită, scor 2-1, cu Nucetul. În clasamentul final, Lunca s-a clasat pe locul III după 3-0 cu Nucetul.

Marea finală a fost câştigată de Beiuş, după 1-0 cu Vaşcău. Festivitatea de premiere a fost oficiată de senatorul Ioan Mang. Organizatorii au oferit şi premii individuale, Cosmin Fordon (Vaşcău) – golgeterul turneului, şi Dorin Boca (Lunca) – cel mai bun portar. Meciurile au fost arbitrate de şteienii Ioan Blaj şi Daniel Dumuţa.

Invitată la acest turneu, echipa Presei Bihorene a făcut parte din Grupa B dar a pierdut toate confruntările: 1-2 cu Nucet, 0-2 cu Ştei II şi 1-4 cu Şoimi.

 

Trimite articolul

X
Taguri:
cupa tineretului ,
stei
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Performanță de excepție pentru o absolventă din Oradea: Daria Danșa, admisă la Imperial College London
    Daria Danșa, absolventă a Colegiului Național „Emanuil Gojdu” din Oradea, a fost admisă la Imperial College London și la University of Warwick, unde a obținut o bursă care acoperă jumătate din taxele de școlarizare.

    FC Bihor

    Sezonul 2025/2026 s-a încheiat în Liga 2, cifrele rămân. FC Bihor s-a numărat printre protagoniste
    Principalele statistici ale campionatului 2025/2026 din Liga 2, încheiat cu promovarea a trei echipe în Superliga.

    România

    Drone și bodycam-uri în controalele de mediu. Ministerul actualizează regulile pentru inspectori
    Ministerul Mediului a introdus noi reguli pentru activitatea de inspecție și control în domeniul protecției mediului, adaptând procedurile la tehnologiile utilizate în prezent de autorități.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Sântandrei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere alimentare apă în Nojorid

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Închisoare pentru doi tineri care au furat 13 butelii. Inițial, Parchetul a renunțat la anchetă
    Doi tineri din Tinca au fost condamnați la închisoare de către Judecătoria Oradea într-un dosar de furt, în care procurorii au renunțat inițial la anchetă, pe motiv că „nu există interes public în urmărirea infracțiunii”.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Comuna Suplacu de Barcău pregătește o stație de încărcare pentru mașini electrice
    Primăria Suplacu de Barcău a depus, pentru a obține o finanțare nerambursabilă, proiectul „Înființare stație de reîncărcare pentru vehicule electrice în Comuna Suplacu de Barcău, județul Bihor”.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ce facem, astăzi, 9 iunie?
    Bihon.ro vă prezintă activitățile care au loc în Oradea, în data de 8 iunie.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X