Bihoreanul George Puşcaş este golgheterul României U21

Naţionala de tineret a României este dependentă de golurile marcate de bihoreanul George Puşcaş. Atacantul lui Benevento a înscris un nou gol sub tricolor în meciul România – Elveţia, scor 1-1, desfăşurat marţi seara pe stadionul din Ovidiu.

Puşcaş a egalat în minutul 22, după ce Oberlin a deschis scorul în minutul 19. Atacantul originar din Marghita a fost integralist şi a ajuns la 4 goluri pentru naţionala de tineret a României în actuala campanie de calificări pentru Euro 2019.

România este lider în Grupa 8 cu 7 puncte din 3 jocuri, urmată de Elveţia – 4 puncte (3 meciuri), Portugalia – 3 p (1 meci), Bosnia – 3 p (3 meciuri), Ţara Galilor – 3 p (2 meciuri), Leichtenstein – 0 p (2 meciuri).