Bihoreni fruntaşi la CN de powerlifting

Sportivii bihoreni prezenţi la CN de powerlifting
Orașul Sibiu a fost gazda ediţiei din acest an a Campionatului Naţional de Powerlifting, proba împins din culcat.

Sportivii de la CS Lupaş Power Bihor au avut prestaţii apreciate şi s-au întors acasă cu cinci medalii. Bogdan Stan s-a clasat pe locul 1 la categoria -59 kg juniori şi pe locul 2 la seniori, Mădălin Rusu a fost al doilea la categoria -66 kg juniori şi al 4-lea la seniori, Răzvan Seutiuţ a fost pe 5 la categoria -83 kg, iar Adrian Blaj a ocupat locul 6 la categoria -83 seniori.

Multiplu campion naţional, dar şi antrenor la clubul bihorean care îi poartă numele, Ionuţ Florin Lupaş s-a clasat pe locul 1 la categoria +120 kg şi pe locul 3 la open. Lupaş a reuşit şi de această dată să ridice 310 kg, cea mai mare greutate ridicată până acum în powerlifting-ul românesc.

Sportivii de la Lupaş Power sunt sprijiniţi de Mens Mentis, Pantano şi Mega Proteine.

În clasamentul general, Lupaș Power Bihor s-a clasat pe locul 3 din 11 cluburi participante.