Bihorul Beiuş a pierdut în deplasare cu FC Zalău

CF Bihorul n-a reuşit să obţină un rezultat favorabil în disputa cu FC Zalău, contând pentru etapa a 21-a din Seria 6 a Ligii a 3-a.

Partida s-a încheiat cu scorul de 2-0 (1-0) în favoarea gazdelor, golurile întâlnirii fiind marcate de Chiş ’28 şi Cosma ’69. Rezultatul întâlnirii este oarecum nefiresc cu realitatea din teren, pentru că beiuşenii au deţinut inţiativa o mare parte a timpului de joc. Ei s-au întrecut în ratări în prima repriză, iar gazdele au deschis scorul contrar cursului jocului. Imediat după pauză, Agiurgioaie a ratat singur cu portarul advers, după care tot zalăuanii au reuşit să înscrie. „Sunt foarte dezamăgit, am pierdut un meci în care puteam să obţinem un rezultat pozitiv. Gazdele au fost mai motivate decât jucătorii noştri, care nu sunt conştienţi de faptul că situaţia echipei se poate agrava”, a afirmat antrenorul CF Beiuş, Rudy Kovacs.

Tehnicianul beiuşean a aliniat echipa: Lazea – Silaghi (’24 Paul), Tăut, Coborzan, Şerb – Fl. Popa (’72 Higyed), Mihoc, Morar (’46 Agiurgioaie), Toma (’68 Borza) – Trip, P. Luca.