Blocaj total la Corvinul

REŞIŢA – FC Corvinul 2005 Hunedoara se afundă tot mai adînc în subsolul clasamentului Ligii a II-a de Fotbal. Spunem acest lucru întrucât ieri a pierdut la Reşiţa cu scorul de 0-5, aici înregistrându-se şi scorul etapei.

Hunedorenii au rezistat doar 35 de minute, după care au început să curgă golurile. În minutul 42 va fi 2-0, scor cu care se va încheia prima parte a jocului. La puţin timp de la reluare va fi 3-0, iar în minutul 84, 4-0. În ultimul minut de joc se stabileşte scorul final, jucătorul gazdelor, Popovici înscriind două goluri în cinci minute. „Este cel mai slab joc pe care l-am văzut la Corvinul. A fost măcel la Reşiţa, hunedorenii pierzîndu-se pe teren ca nişte copii”, a declarat imediat după partidă, Dan Bobouţanu, ofiţerul de presă al clubului. După această etapă, Corvinul este pe penultimul loc, cu doar 11 puncte din 16 meciuri jucate.