Calificare ratata in ultimul minut

Luceafărul a ratat calificarea la turneul semifinal al Campionatului Național rezervat juniorilor D. Vineri dimineața, în meciul decisiv, bihorenii au pierdut cu 0-1 (0-0) în fața gazdelor de la Unirea Ungheni.

Mureșenii au marcat golul victoriei în ultimul minut de joc. În cele două minute de prelungiri, Luceafărul nu a reușit să egaleze, astfel că echipa din Ungheni s-a calificat la turneul semifinal. Antrenorul Sorin Adrian Todea a inceput meciul cu Pătrașcu – Vlăduț, Bărcaș, Tenche, Fărcaș – Chiș, Beiușanu, Oltean, Cioloș – Micovschi, Gyurko. Au mai intrat Cristea, Toma şi Mirghiş.

În primul meci, Luceafărul a învins cu 5-0 pe CSO Cugir prin golurile marcate de Gyurko, Chiș, Micovschi, Cristea și Vlăduț. Antrenorul Adrian Sorin Todea a început meciul cu Pătrașcu – Vlăduț, Bărcaș, Tenche, Fărcaș – Chiș, Beiușanu, Oltean, Cioloș – Micovschi, Gyurko. Au mai evoluat Cristea, Toma, Tănase, Tripe și Mirghiș.

Miercuri, în al doilea meci, bihorenii au remizat, scor 0-0, cu U Cluj, dar au câştigat la lovituri de departajare. Pentru Luceafărul au jucat Pătrașcu – Vlăduț, Bărcaș, Tenche, Fărcaș – Chiș, Beiușanu, Oltean, Cioloș – Micovschi, Gyurko. Au mai intrat Toma, Cristea şi Mirghiş.