3. februarie 2012 10:46; Reactualizat la: 3.02.2012 10:47


Campionatul National Scolar de karate au loc la Oradea

Campionatul National Scolar de karate au loc la Oradea
La sfârşitul acestei săptămâni, Palatului Copiilor-Shogunul Oradea organizează la centrul commercial Oradea Shopping City ediţia a II-a a Campionatului Naţional Şcolar de Karate şi Discipline Asociate, precum şi cea de-a XIII-a ediţie a Cupei Palatului Copiilor-Shogunul.

Pană acum s-au înscris peste 350 de sportivi si 28 de echipe din localităţi precum: Carei, Petroşani, Lupeni, Bucureşti, Buftea, Şimleul Silvaniei, Arad, Timişoara, Satu Mare, Baia Mare, Suplacu de Barcău, Ştei, Salonta, Aleşd, Ţeţchea, Oradea, Hunedoara, Anina, Reşiţa, Bistriţa, Iaşi, Bacău, Târgovişte, Craiova şi Orăştie.

Judeţul Bihor va avea circa 100 de reprezentanţi, dintre care 49 sunt din Oradea. La finalul celor două competiţii se vor întocmi două clasamente, pentru ediţia a II-a Campionatului Naţional Şcolar de Karate şi Discipline Asociate, respectiv pentru cea de-a XIII-a ediţie a Cupei Palatului Copiilor-Shogunul, urmând a fi premiate cu trofee primele trei cluburi în ierarhia pe echipe, respectiv cu diplome, cupe şi medalii, primii trei sportivi de la toate categoriile de vârstă.

Întrecerile programate sâmbătă vor debuta de la ora 12, cu cele mai mici categorii, şi se vor încheia în jurul orei 21 cu întrecerile seniorilor. Cei mai mici concurenţi vor fi cei de 6 ani.

Probele de concurs sunt cele de Kata, individual şi pe echipe, şi Kumite, individual şi pe echipe.

Înaintea întrecerilor, de joi până sâmbătă va avea loc şi un curs de perfecţionare a arbitrilor la nivel şcolar, condus de arbitrul internaţional domnul Kecskés Ferencz din Ungaria.


Recomanda articolul

Parerea ta
Care este parerea ta?
Filtreaza comentariile  | 
Filtru comentarii Inchide optiunile  X



Ultimele stiri din categoria BIHON Sport local
Spadasinii doresc sa-si pastreze titlul de campioni
Oradea găzduieşte în weekend CN individual şi Superliga Naţională de spadă. mai multe »
Luceafarul Felix, remiza alba cu UTA Arad
Luceafarul remizeaza cu UTA pe teren propriu, scor 0-0, dupa un meci aprig disputat in care nu au putut concretiza [...] mai multe »
Sandu Lungu a obtinut a treia victorie intr-o gala K1 la Cluj
Cu toate că a luptat accidentat, Sandu Lungu a obţinut a treia victorie într-o gală K1 desfăşurată la Cluj. mai multe »
LPS Bihorul si George Baritiu vor juca finala
Pe terenul sintetic al Stadionului Municipal „Iuliu Bodola” luni au fost programate jocurile din semifinalele [...] mai multe »
Turneu sub egida UEFA la Oradea
Pe terenul sintetic de la Stadionul Iuliu Bodola se va desfăşura miercuri, începând cu ora 14, un turneu rezervat [...] mai multe »
Luceafarul Felix – UTA Arad
Miercuri, de la ora 18, Luceafărul Felix se duelează cu UTA Arad la Sânmartin. mai multe »
Mai multe din categorie »

feedback

Logare

Facebook-user?

You can use your Facebook account to log in:

Login with Facebook



Ti-ai uitat parola?
Inregistrare user nou

Anmelden oder Registrieren
um Profile zu verknüpfen

{username} registrieren Sie sich jetzt neu auf VOL, um Ihr Facebook-Profil mit einem neuen Benutzer zu verknüpfen ODER klicken Sie auf Anmelden wenn Sie bereits einen VOL-Benutzer haben.


muss eine gültige E-Mail-Adresse sein


Bitte max. 32 Zeichen verwenden


Mindestens 6 Zeichen





Sie haben bereits einen VOL-Benutzer? Anmelden

Bestehendes VOL-Profil verknüpfen

melden Sie sich mit Ihrem VOL-Benutzer an ODER klicken Sie auf Neu Registrieren .


Passwort vergessen

Sie haben noch keinen VOL-Benutzer? Neuen Benutzer registrieren