CAMPIONATUL JUDEŢEAN

ORADEA - Rezultate consemnate în etapa a XIII-a din Liga a V-a Szertar Sport:

SERIA NORD

Săgeata Auşeu – Bioland II 2-3 (1-2). Suciu ’12, R. Bradea ’76 / Mihiş ’14, Pantiş ’29, Lăzărean ’81

Inter Aştileu – Viitorul Brusturi 8-1 (6-1). C. Ivan ’12 şi 39, Bela ’14 şi 38, Ficuţ ’36 şi 89, Sârca ’41, N. Matica ’59 penalty / Gug ’68

Viitorul Borş – Partizanul Sânnicolau 3-0 (2-0). Gali ‘9, Cr. Lazăr ’22, Peto ’51

Voinţa Cheresig – Unirea Livada 1-1 (1-1). Cheregi ’31 / C. Praja ’22 penalty

Viitorul Popeşti – Electric Star 3-0 (2-0). Cheregi ’19, Demian ’40, L. Maghiar ’73

CSU Partium – Minerul Şuncuiuş 3-5 (2-2). Szucs ’37 penalty, Kovacs ’40, Szilagy ’90+1 / Ambru ‘4 şi 50, D. Coste  ’31 şi 76, B. Coste ’85

Stânca Vadu Crişului – FC Tileagd 2-1 (1-1). Caba ’45, Ardelean ’90+1 / Oprea ’20

Kinder Junior  – Voinţa Suplac 8-0 (6-0). Tipiu ’12, 26 şi 33, Cuc ’28, C. Roşu ’30, Gavriş ’34, Farcaş ’55, Zaro ’87

Cetatea II Biharia – Dinamo Oradea 0-4 (0-0). Boroş ’55, Bota ’59, Beudean ’65, Kleszken ’70

 

CLASAMENT

        1.     Viitorul Popeşti   14     14     0      0      44     -       10     42

————————————————————————————-

        2.     Min. Şuncuiuş    14     11     0      3      69     -       22     33

        3.     Kinder Junior     14     9      3      2      52     -       11     30

        4.     FC Tileagd         14     10     0      4      43     -       18     30

        5.     Dinamo Or.        14     9      2      3      40     -       17     29

        6.     Inter Aştileu       14     9      1      4      43     -       21     28

        7.     Viitorul Borş       14     9      1      4      38     -       16     28

        8.     Vadu Crişului     14     9      1      4      28     -       23     28

        9.     Cetatea II Bih.   14     6      0      8      30     -       35     18

        10.    Unirea Livada     14     5      2      7      39     -       39     17

        11.    FC Bioland II      14     5      2      7      23     -       27     17

        12.    Săgeata Auşeu   14     5      1      8      24     -       37     16

        13.    Electric Star       14     4      1      9      19     -       33     13

        14.    Voinţa Cheresig  14     3      2      9      29     -       43     11

        15.    Viitorul Brusturi  14     3      0      11     23     -       65     9     

        16.    CSU Partium      14     2      2      10     25     -       52     8

        17.    Voinţa Suplac     14     2      2      10     18     -       60     8

        18.    Partizanul SR     14     1      0      13     12     -       55     3

 

Etapa viitoare (duminică, 23 noiembrie, ora 14): Dinamo Oradea – Săgeata Auşeu, Voinţa Suplac – Cetatea II Biharia, FC Tileagd – Kinder Junior Oradea, Minerul Şuncuiuş – Stânca Vadu Crişului, Electric Star Marghita – CSU Partium Oradea, Unirea Livada – Viitorul Popeşti, Partizanul Sânnicolau Român – Voinţa Cheresig, Viitorul Brusturi – Viitorul Borş, FC Bioland II Paleu – Inter Aştileu.

 

SERIA SUD

Avântul Mizieş – Inter Crişul Batăr 5-0 (1-0). C. Tripa ’21 şi 70, Jula ’61, Isăceanu ’73, Gruie ’90

Victoria Tulca – Gloria Căbeşti 5-1 (2-1). Chiorean ’21, Paveliuc ’23, Puşcaş ’64, Fiter ’72, Ciula ’89 / Fărcanea ’27

Regiana Cefa – Atletico Mădăras 1-3 (1-2). Bragya ’45+1 / Cr. Ciorba ’13 şi 88, Gherdan ’27

Olimpia Salonta – Flacăra Roşia 3-0 (neprezentare)

Voinţa Ciumeghiu – Poiana Budureasa 0-2 (0-0). Oraş ’90 penalty, Sabău ’90+2

În minutul 89 F. Ciorba şi Babău de la gazde au fost eliminaţi pentru lovirea cu piciorul, respectiv bruscarea arbitrului Aurel Ghenţ.

Poiana Curăţele – Termal Livada 1-3 (1-0). Bercea ’34 / T. Popa ’70 autogol, Tripa ’75, G. Indrieş ’78

Vida Pomezeu, Bihorul Beiuş II şi Dacia Gepiuau stat.

 

CLASAMENT

        1.     Olimpia Salonta  13     10     2      1      68     -       13     32

——————————————————————————

        2.     Poiana Budureasa      11     10     1      0      51     -       7      31

        3.     Termal Livada    11     10     1      0      47     -       12     31

        4.     Poiana Curăţele  11     7      0      4      30     -       15     21

        5.     Vida Pomezeu    11     7      0      4      30     -       17     21

        6.     Avântul Mizieş    12     7      0      5      28     -       28     21

        7.     Atletico Mădăras 12     6      1      4      31     -       25     19

        8.     Voinţa Ciumeghiu*     12     7      1      4      26     -       27     19

        9.     Bihorul II Beiuş  12     5      0      7      21     -       37     15

        10.    Gloria Căbeşti     11     3      1      7      26     -       37     10

        11.    Regiana Cefa     13     3      1      9      22     -       38     10

        12.    Victoria Tulca     12     3      0      9      20     -       41     9

        13.    Inter Crişul Batăr        12     2      1      9      5      -       39     7

        14.    Flacăra Roşia     11     1      1      9      9      -       48     4

        15.    Dacia Gepiu       11     1      0      10     11     -       41     3

 

* Echipa Voinţa Ciumeghiu a fost penalizată cu trei puncte pentru că s-a retras de pe teren la meciul cu CSM Olimpia Salonta.

Etapa viitoare (duminică, 23 noiembrie, ora 14): Termal Livada – Avântul Mizieş, Poiana Budureasa – Poiana Curăţele, Flacăra Roşia – Voinţa Ciumeghiu, Atletico Mădăras – Olimpia Salonta, Gloria Căbeşti – Vida Pomezeu, Dacia Gepiu – Victoria Tulca. Regiana Cefa, Bihorul II Beiuş şi Inter Crişul Batăr vor sta.

 

Teodor Biris



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase