CANDIDAŢII BIHORENI PENTRU PARLAMENTUL ROMÂNIEI

2Comentarii
CAMERA DEPUTAŢILOR   Colegiul nr. 1 Marghita – Valea lui Mihai   Ile Cristian (PD-L)   Derzsi Akos (UDMR)   Băliban Ioan-Petru (PNG-CD)   Iuhas Lucian-Anton (PRM)   Doca George (PSD+PC)   Sas Marcel Emil (PNL)     Colegiul nr. 2 Tileagd – Biharia – Săcueni   Hodişan Nicolae-Florian (PD-L)   Lakatos Petru (UDMR)   […]

CAMERA DEPUTAŢILOR

 

Colegiul nr. 1 Marghita – Valea lui Mihai

 

Ile Cristian (PD-L)

 

Derzsi Akos (UDMR)

 

Băliban Ioan-Petru (PNG-CD)

 

Iuhas Lucian-Anton (PRM)

 

Doca George (PSD+PC)

 

Sas Marcel Emil (PNL)

 

 

Colegiul nr. 2 Tileagd – Biharia – Săcueni

 

Hodişan Nicolae-Florian (PD-L)

 

Lakatos Petru (UDMR)

 

Titi Zoltan (PNG-CD)

 

Petruţ Laura-Felicia (PRM)

 

Bogdan Florian-Emil (PSD+PC)

 

Negrean Daniel-Dumitru (PNL)

 

 

Colegiul nr. 3 Aleşd – Brusturi – Bulz

 

Motoca Romulus-Sorin (PD-L)

 

Hasas Ioan (UDMR)

 

Stiop Liviu-Cristin (PNG-CD)

 

Marinescu Mariana-Mihaela (PRM)

 

Fericean Teodor (PSD+PC)

 

Varga Lucia-Ana (PNL)

 

 

Colegiul nr. 4 Roşia – Beius – Ştei

 

Bruchental-Pop Ionela (PD-L)

 

Ferko Jeno (UDMR)

 

Laza Emil-Adorel (PNG-CD)

 

Gîrba Vasile (PRM)

 

Iuhas Viorel (PSD+PC)

 

Jolţa Nicolae (PNL)

 

 

Colegiul nr. 5 Sânmartin – Tinca – Ceica

 

Seremi Ştefan (PD-L)

 

Pasztor Gabriella-Maria (UDMR)

 

Pătroc Ştefan-Aurel (PNG-CD)

 

Popuş Florian-Mircea (PRM)

 

Bar Mihai (PSD+PC)

 

Vlaş Claudia-Sorina (PNL)

 

 

Colegiul nr. 6 Sântandrei – Salonta – Husasău de Tinca

 

Sârb Gheorghe (PD-L)

 

Szijarto Iosif-Zoltan (UDMR)

 

Fărcuţ Ghiţă-Daniel (PNG-CD)

 

Baciu Gheorghe (PRM)

 

Roman Ioan-Sorin (PSD+PC)

 

Boeriu Valeriu-Victor (PNL)

 

 

Colegiul nr. 7 Oradea Sud (Nufărul)

 

Matei Mircea-Leontin (PD-L)

 

Kallay Laszlo-Levente (UDMR)

 

Trif Petru (PNG-CD)

 

Pantea Florian (PRM)

 

Drăghici Sonia-Maria (PSD+PC)

 

Dan Octavian (PNL)

 

 

Colegiul nr. 8 Oradea Nord-Vest (Rogerius)

 

Bradu Mircea-Ioan (PD-L)

 

Peto Csilla-Maria (UDMR)

 

Pintea Gheorghe (PNG-CD)

 

Demeter Alexandru (PRM)

 

Pop Maria-Lia (PSD+PC)

 

Hellvig Eduard-Raul (PNL)

 

 

Colegiul nr. 9 Centru – Est

 

Bot Octavian (PD-L)

 

Csuzi Istvan (UDMR)

 

Păcală Dan-Nicolae (PNG-CD)

 

Vac Mircea Teofil (PRM)

 

Pop Claudiu-Adrian (PSD+PC)

 

Mălan Mircea (PNL)

 

 

 

SENAT

 

Colegiul nr. 1 Nord-Vest (compus din colegiile deputaţiale 1 şi 2)

 

Ghilea Gavrilă (PD-L)

 

Cseke Attila-Zoltan (UDMR)

 

Clepe Florian-Sabin (PNG-CD)

 

Hathazi Francisc-Ioan (PRM)

 

Mintaş Ioan (PSD+PC)

 

Benţan Emil (PNL)

 

 

Colegiul nr. 2 Est şi Sud-Est (colegiile deputaţiale 3 şi 4)

 

Luca Dorel (PD-L)

 

Szoboszlai Gaspar-Istvan (UDMR)

 

Deaconescu Valeriu-Gheorghe (PNG-CD)

 

Drecin Mihai-Dorin (PRM)

 

Odobasianu Silviu-Nicu (PSD+PC)

 

Popa Cornel (PNL)

 

 

Colegiul nr. 3 Sud-Vest (colegiile deputaţiale 5, 6 şi 7)

 

Filip Petru (PD-L)

 

Sarkady Zsolt-Csaba (UDMR)

 

Capriş-Teodorescu Virgil (PNG-CD)

 

Romoşan Ioan-Dorel (PRM)

 

Pavel Florian (PSD+PC)

 

Scridon Smaranda-Rozaura-Maria (PNL)

 

 

Colegiul nr. 4 Oradea (colegiile deputaţiale 8 şi 9)

 

Groza Mihai-Dan (PD-L)

 

Delorean Ion-Iulius (UDMR)

 

Cutuş Lazăr (PNG-CD)

 

Platona Pavel (PRM)

 

Mang Ioan (PSD+PC)

 

Carp Gheorghe (PNL)

Taguri: , , ,


2Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

versiunea HTML a comentariilor