CAO a pierdut cu o fruntaşă din Liga 3

CAO 1910 Oradea şi-a măsurat miercuri forţele cu ACS Dumbrăviţa (judeţul Timiş), formaţie clasată pe locul 4 în Liga a III-a, Seria a IV-a.

Orădenii au evoluat curajos şi au deschis scorul în minutul 31, prin Tenche. Mai experimentata echipă timişeană a reuşit să întoarcă rezultatul pe finalul partidei prin goluri reuşite în minutele 73 şi 80, scor 1-2 (1-0).

Fiecare echipă a irosit câte o lovitură de la 11 metri, oaspeţii în minutul 53, cu un şut peste transversală, iar CAO în minutul 87, când Paşca a trimis pe lângă poartă.

Pentru CAO au evoluat: Egri – Varodi, Letan, Panti, Man, Balog, Tenche, Hosu, Costea, Ciocan, Paşca. Au mai intrat Ţârtea, Torok, Laslău, Koteles, Blăgea, Alungi, M. Junc. Antrenor: Florin Farcaş.