Castelo, campioană in Ungaria

3Comentarii
DEVA – Echipa Castelo, câştigătoarea Campionatului Municipal de Fotbal Amatori Deva, a câştigat turneul internaţional „Berta Jozsef” care s-a disputat în Ungaria, la finalul săptămânii.

Cea mai bună echipă de fotbalişti amatori din Deva a obţinut două victorii (3-0 cu Szarvas şi 2-0 cu Oroshaza Baratsag) şi o remiză (1-1 cu Oroshaza Junior), rezultate în urma cărora a cucerit trofeul pus în joc. „A fost o competiţie puternică la care au participat 12 echipe. Noi am fost cei mai buni şi am ocupat locul I în ierarhia finală. Jucătorul nostru, Tănase, a fost golgheterul turneului cu patru goluri marcate”, afirma Ovidiu Filipaş, finanţatorul echipei Castelo.