Ce se întâmplă cu Crişul Aleşd?

Aleşd  – Două înfrângeri din două meciuri. Bilanţ total nesatisfăcător pentru Crişul Aleşd, echipă care şi-a propus să câştige Liga a IV-a. Cu Mircea Madar director tehnic şi Viorel Domocoş antrenor principal, Crişul a pierdut 1-2 la Avram Iancu, după ce a condus cu 1-0.

Sâmbătă, în etapa a doua, au încasat un neverosimil 0-3 pe teren propriu cu Tricolorul Alparea. Toate golurile au fost marcate de Petre Hălmăgean, în minutele 21, 45 şi 49. „Nu ştiu ce se întâmplă. Avem prea mult ghinion. Sâmbătă, oaspeţii au avut patru ocazii şi au marcat trei goluri. Noi, numai în repriza a doua, am ratat vreo şapte ocazii. Pur şi simplu nu intră mingea în poartă. Este adevărat că avem şi unele probleme de acomodare la sistemul cu patru fundaşi în linie implementat de Viorel (Domocoş – n.r.). Sperăm să ne acomodăm şi să ne revenim. Sunt sigur că ne redresăm, dar e păcat că am ratat startul de campionat”, spune directorul tehnic Mircea Madar.
Au evoluat echipele:
Crişul: S. Pop – Vinter (’52 L. Popa), D. Coste, Jolţe, Filip, Fogoroşi, Vancea, Dumiter, I. Ivan (’75 Iaz), Madar, Laza (’55 Ile). Antrenor: Viorel Domocoş.
Tricolorul: Bota (’90 Fitero) – Pavel, Popovici, Pop, Ardelean, Vaida, A. Bele, Pantiş, Hălmăgean, Silaghi (’73 Găvruţa), Hulea (’86 Marinău). Antrenor: Ioan Pop.
Arbitri: Mircea Monenciu – Iulius Timar şi Radu Pantea. Observator AJF: Ioan Suciu.