Ceahlaul Piatra Neamt – FC Arges 1-1

PIATRA NEAMŢ – Ceahlaul Piatra Neamt a terminat la egalitate, scor 1-1, partida disputata, sambata, pe teren propriu, in compania formatiei FC Arges, intr-un meci din etapa a XXXII-a a Ligii I.

FC Arges deschide scorul in minutul 7, in urma unui contraatac finalizat de Alexandru Baltoi.

In minutul 27, Hotoboc scoate de sub transversala un lob trimis pe spate de un jucator nemtean.

In cel de-al doilea minut de prelungire al primei reprize, Lucian Goian a sutat violent si mingea a intrat in poarta lui Hotoboc.

In minutul 65, Costel Ilie a sutat puternic de la distanta, dar pe centrul portii, iar Hotoboc a retinut.

In minutul 85, o lovitura de cap a lui Enache a trecut putin pe langa vinclul pitestenilor.

Ceahlaul: 12. Fedorenko – 27. L. Goian, 20. Nohai, 5. Iencsi – 16. Purica (19. C. Ilie ’46), 3. Cebotaru, 24. Forminte, 25. Rusmir (18. M. Alexandru ’65), 8. Barna (26. Banuta ’85) – 17. I. Enache, 14. Vrajitoarea. Antrenor: Aurel Sunda.

FC Arges: 77. Hotoboc – 30. Adr. Iordache, 6. Avramescu, 7. Poenaru, 17. C. Tanase (18. Carstea ’60) – 8. D. Balan, 16. Adr. Ionescu (27. Milosevici ’88), 10. Prepelita, 11. Nastasie – 20. Schumacher, 19. Baltoi (26. Mitrovici ’78). Antrenor: Constantin Carstea.

Cartonase galbene: Adr. Ionescu ‘8, Iordache ’31, Nastasie ’49, Balan ’55

Partida a fost arbitrata la centru de Tiberiu Lajos, ajutat la cele doua linii de Sorin Caia si Ovidiu Maier. Rezerva a fost Marius Bocaneala.

Observatori au fost delegati Paul Costas si Dan Craciun.

La finalul partidei, antrenorul Aurel Sunda a ramas ganditor pe banca mai multe minute.

La meci au asistat aproximativ 3.000 de spectatori.