CEI MAI BUNI ATLETI AI ANULUI 2010

Clasamentul întocmit de Asociaţia Judeţeană de Atletism Bihor se prezintă astfel:

1. Cornelia Deiac (CSM CSU Oradea, antrenori Mariana şi Virgil Preda), săritura în lungime, 6,70 metri

2. Bianca Lazăr Fazecaş (CS Crişul Dinamo, antrenori Livia şi Albert Méhes), aruncarea ciocanului, 58,62 metri

3. Adrian Pop (CSM CS Crişul, antrenori Livia şi Albert Méhes), aruncarea ciocanului, 65,86 metri

3. Alexandru Méhes (CS Crişul Dinamo, antrenori Livia şi Albert Méhes), aruncarea ciocanului, 67,35 metri4. Lénárd Norbert (CSM CSU Oradea, antrenori Mariana şi Virgil Preda), triplusalt, 15,93 metri

4. Farkas Lajos (CSM CS Crişul, antrenoare Ella Kovacs), 10.000 metri, 30’48”

5. Ligia Grozav (CSŞ LPS Bihorul, antrenori Mariana şi Virgil Preda), săritura în înălţime, 1,75 metri

5. Sergiu Foltuţ (CSM CSU Oradea, antrenori Mariana şi Virgil Preda), săritura în lungime, 7,30 metri

6. Andrei Sasca (CSM CSU Oradea, antrenori Mariana şi Virgil Preda), săritura în lungime, 7,49 metri7. Halai Erika (CSM CSU Oradea, antrenori Mariana şi Virgil Preda), triplusalt, 12,61 metri

7. Silviu Uivaroşan (CSM CSU Oradea, antrenori Mariana şi Virgil Preda), săritura în lungime, 7,34 metri

8. Ionuţ Benea (CS Crişul, antrenori Livia şi Albert Méhes), aruncarea ciocanului, 47,42 metri

9. Andrei David (CSŞ LPS Bihorul, antrenor Liviu David), aruncarea suliţei, 57,30 metri

9. Sergiu Perţe (CSŞ LPS Bihorul, antrenori Mariana şi Virgil Preda), săritura în înălţime, 1,75 metri

10. Teodora Mihuţ (CS Crişul Oradea, antrenori Livia şi Albert Méhes), aruncarea ciocanului, 46,02 metri

10. Ştafeta de 4×100 metri (CSM CSU Oradea, antrenoare Korodi Ibolya), 4×100 metri, 42,18”, în alcătuirea Borsi Imre, Andrei Sasca, Cristian Korodi, Silviu Uivaroşan.

Premiile Galei atletismului bihorean

Conform tradiţiei, în afara topului celor mai buni atleţi, au fost nominalizaţi şi premiaţi mai mulţi sportivi, clasificaţi în funcţie de vârstă şi performanţe:

CATEGORIA „PITICUL DE VIITOR”

George Breban

Larisa Brândaş

Ioana Blaga

Miruna Haşegan

Anda Cristea

Narcisa Nistoroiu

Florina Buscuţa

Anda Ologu

Cristian Simuţ

Mihai Dringa

Cristian Méhes

Paul Huciu

CATEGORIA „SPERANŢE” (copii I)

Daniela Katon

Andrada Naghiu

Mihaela Meze

Martina Marti

Maria Nicoleta Andrei

Barabás David

Marc Pop

Loredana Mocanu

CATEGORIA „DEBUT PE PODIUM”

Paula Pop

Andrei Ţigan

Alexandru Cormoş

CATEGORIA „CONFIRMĂRI”

David Blaga

Alexandru Drimba

Ioana Bologa



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !