Cei mai buni karateka de la Palatul copiilor-Shogunul

Cei mai buni karateka de la Palatul copiilor-Shogunul
În compania a 100 de sportivi şi peste 300 de parinti, oficiali, sustinători, sponsori, s-a făcut o sinteză a anului 2015, acesta fiind unul deosebit pentru sportivi karate-ka de la Palatul Copiilor – Şhogunul care au obţinut rezultate bune la competiţiile interne şi internaţionale la care au participat.

Clubul se află sub tutela Ministerului Educaţiei şi Cercetării Ştiinţifice (MECS), în colaborare cu cluburile din Federaţia Română de Arte Martiale si Federaţia Română de Karate.

Karateka clubului au participat la multiple acţiuni şi manifestări sportive Naţionale şi Internaţionale pe anul 2015! De menţionat ar fi Lignano Sabbiadoro-Italia, Kosice-Zvolen-Bratislava / Slovacia, Miskolc-Budapesta- Szigetszentmiklós / Ungaria, Arandjelovac -Belgrad /Serbia, Virovitica / Croatia, Bar / Muntenegru, Bucureşti, Brasov, Cluj-Napoca, Timişoara, Izvin, Reşiţa, Anina, Orastie, Arad, Chişineu Criş, Salonta, Carei, Simleul Silvaniei, Oradea.

Multe medalii

Bilanţul echipei este: concursurile naţionale şi internaţionale sau obţinut 621 de medalii din care 332 de aur, 173 de argint si 116 de bronz de menţionat este faptul ca la:

La Campionatele Naţionale Şcolare de Karate ale M.E.C.S. sau obţinut un cumul total de 129 medalii din care 54 medalii de aur (39 la individual şi 15 la echipe), 28 medalii de argint (20 la individual şi 8 la echipe) şi 47 medalii de bronz (39 la individual şi 8 la echipe).

“TOP-10-2015” a primilor 10 sportivi pe 10 secţiuni de la clubul nostru.

Sportivul anului 2015 la disciplina de “KARATE SHOTOKAN” de la Palatul Copiilor –Şhogunul Oradea este:

-sp. Cherecheş Raul Şerban (5 titluri de Campion Naţional Şcolar: 1 titlu la Cadeţi proba de Kata individual; 1 titlu la Cadeţi proba de Kumite individual ; 1 Cadeţi proba de Kumite echipe; 1 titlu la Juniori proba de Kumite individual ; 1 Juniori proba de Kumite echipe) medaliat cu bronz proba de Kumite individual la Cupa Mondiala de Karate-versiunea WUKO&AD in Lignano Sabbiadoro-Italia , medaliat cu bronz proba de Kumite individual la Cupa „Campionilor Europeni” la Karate-versiunea WUKF in Cluj-Napoca,  multiplu medaliat cu aur, argint la diverse Campionate Internaţionale de Karate, cu un total de 129 puncte!

CLASAMENT (PRINCIPAL): “Cadeți și Juniori” 14-17 ANI

-I- CHERECHEŞ RAUL ŞERBAN / 129 puncte

-II- PAPP CRISTIAN IOAN / 125 puncte

-III- DUSCIUC DRAGOŞ COSMIN / 42 puncte

-IV- COZMA GHEORGHE ALEXANDRU / 40 puncte

-V- NEGRĂU PHILIP IULIAN / 39 puncte

-VI- GERGHELY LAJOŞ TAMAS / 37 puncte

-VII- GABERA ALEX MARIAN / 36 puncte

-VIII- SPULNYK ERIK KRISTIAN / 25 puncte

-VII- STRUGARI MARC NATANIEL / 23 puncte

-X- BACIU ADRIAN GEORGE  / 2 puncte

CLASAMENT (SECUNDAR): “Minicadeți ” 12-13 ANI

-I- BONVENTO RICARDO ENZO / 90 puncte

-II- ȘUTEU ANDREI LUCA / 85 puncte

-III-  SZEKELY ALEXANDRU /62 puncte

-IV- SPULNYK EDUARD PATRICK / 33 puncte

-V- DEMIAN BASTIAN / 22 puncte

-VI- DĂNESCU VLAD / 21 puncte

-VII- DOMOCOȘ DARIAN / 18 puncte

-VIII- ROMOCEA DIANA-NICOLETA  / 16 puncte

-XI- ROMOCEA ADRIAN-FLORIN  / 14 puncte

-X- POPA CARINA NATALIA / 12 puncte

CLASAMENT (SECUNDAR):  “Copii  10-11 ANI”  FETE / GR. A-Feminin

-I- PĂȘCUŢĂ ALEXIA IOANA / 47,5 puncte

-II- SZABO SARA / 27 puncte

-III- PETRILĂ IASMINA / 20 puncte

-IV- BACIU DIANA PATRICIA / 16,5 puncte

-V- ROTARIU MEDEEA IOANA / 16 puncte

-VI- COPIL ALINA RODICA / 15,5 puncte

-VII- LUKACS DIANA / 14 puncte

-VIII- CRISTEA ARIANA / 12 puncte

-XI- CRIȘOVAN PATRICIA / 11 puncte

-X- CHELMUȘ MARA / 10 puncte

CLASAMENT (SECUNDAR): “Copii  10-11 ANI” BAIETI / GR. B -Masculin

-I- TIMOFTE ANDREI IOAN / 40,5 puncte

-II- COZMA SERGIU CĂLIN / 27,5 puncte

-III- POP DARIUS LUCA / 25,5 puncte

-IV- FILIP CĂTĂLIN / 22 puncte

-V- DANELIUC VLAD / 16 puncte

-VI – COPIL CRISTIAN ALEXANDRU / 12,5 puncte

-VII- SZABO DAVID ALEXANDRU / 11,5 puncte

-VIII- ROMOCEA MATEI-GHEORGHE  / 11 puncte

-XI- SUCIU GEORGE / 10,5 puncte

-X- SUCIU CASIAN  / 10 puncte

CLASAMENT (SECUNDAR): “Copii” / 6-9 ANI / GR. E-Înaltă Performanță

-I- LALESCU LUCA MIHAI  / 39,5 puncte

-II- CUIBUȘ MIHAI  / 19 puncte

-III- VESA IANIS / 16,5 puncte

-IV- ERDEI IOAN FLORIN / 15 puncte

-V- ROMAN ȘERBAN / 14,5 puncte

-VI- DONEA DENIS / 14 puncte

-VII- BOTAN VLAD GABRIEL  / 12,5 puncte

-VIII- POPA DAVID OCTAVIAN / 12 puncte

-IX- CUC ALEXANDRU GEORGE / 11,5 puncte

-X- SUCIU RAOUL  / 11 puncte

CLASAMENT (SECUNDAR):  “Copii” / 6-9 ANI / GR. D-  Consacraţi

-I- SILAGHI BOGDAN MIHAI / 35 puncte

-II- IGNA CĂTĂLIN SEBASTIAN / 19 puncte

-III- FILIP ANDREI  / 18 puncte

-IV- LOBONȚ DAVID GABRIEL  / 17 puncte

-V- CADAR GABRIEL  / 15 puncte

-VI- ROTARIU RADU LUCA / 14 puncte

-VII- PĂCURAR MIHAI / 12,5 puncte

-VIII- MITRA EDUARD / 12 puncte

-IX –  MARCU DARIUS MATEI / 11,5 puncte

-X- RUSANDA DAVID / 11 puncte

CLASAMENT(SECUNDAR): “Copii” / 6-9 ANI / GR. C (Avansaţi)

-I- PAUL OCTAVIAN GEORGE / 24 puncte

-II- IEPURE IRIS /  19 puncte

-III- LAȚI RAUL-GEORGE   /  18 puncte

-IV- GROZA ALEXANDRU-DARIUS/  17 puncte

-V- GHIURĂU JOSHUA-LEVI  /  16,5 puncte

-VI- TODORUȚ BIANCA /  16 puncte

-VII- BUDA TUDOR ADRIAN /  14,5 puncte

-VIII- AVRAM FLAVIUS-CĂTALIN /  14 puncte

-IX- BLAGA LUKAS-IOAN /  12 puncte

-X- ILIE ANAMARIA-CARLA  /  10 puncte

CLASAMENT (SECUNDAR): “Copii” / 6-9 ANI / GR. B (Speranţe)

-I- MOLDOVAN RĂZVAN / 22  puncte

-II- PUȘTEA ROBERTA IRIS / 15 puncte

-III- LAȚI CRISTIAN-FLORIN  /  14,5 puncte

-IV- LUKÁCS REBEKA IZABELA  /  14 puncte

-V- JUGRESTEAN CASIAN-GRAȚIAN /  12,5 puncte

-VI- LIBIRȚA ALEXIA-MARIA /  12 puncte

-VII- MIHALCA ARIS-DARIUS /  11,5 puncte

-VIII- GAL CHIȘ NOEMI /  11 puncte

-IX- LENCAR DENIS-FLORIN   /  10,5 puncte

-X- POGAN ANDREI-ȘTEFAN  /  10 puncte

CLASAMENT (SECUNDAR): “Copii” / 6-9 ANI / GR. A (Aspiranţi)

-I- UR  ZSIGMOND AIDEN  /  20 puncte   

-II- FĂRCAȘ MARIA-AURELIA /  18 puncte

-III- MIKLOVITS-STOICEA MAYA-AMELIA /  17,5 puncte

-IV- CÂMPAN IANIS-ADRIAN /  17 puncte

-V- IANCU PATRICK-ALEXANDRU /  16 puncte

-VI- HEGHEDŰȘ CRISTIAN /  15 puncte

-VII- VESA-INDRIEȘ GABRIEL/  14 puncte

-VIII- VASILESCU-BĂLOIU DARIUS-ANDREI/  12 puncte

-IX- TRIPE-VIDICAN RAISA-ADINA  /  11 puncte

-X- VINTER ANDREI MIHAI  /  10 puncte

 PREMII SPECIALE-sportivi:

Papp Cristian-Cel mai tehnic sportiv la categoria (Tineret).

Cherecheş Raul Şerban-Cel mai tehnic sportiv la categoria (Juniori).

Dusciuc Dragoş- Cel mai tehnic sportiv la categoria (Cadeți).

Bonvento Ricardo Enzo-Cel mai combativ sportiv la categoria (Cadeți).

Szekely Alexandru -Cel mai combativ sportiv la categoria la categoria (Minicadeți).

Şuteu Andrei Luca -Cel mai tehnic sportiv la categoria la categoria (Minicadeți).

Pășcuță Alexia-Cel mai tehnic sportiv la categoria (Copii 3).

Timofte Andrei-Cel mai combativ sportiv la categoria (Copii 3).

Lalescu Luca-Cel mai tehnic sportiv la categoria (Copii 1-2).

Silaghi Bogdan-Cel mai combativ sportiv la categoria (Copii 1-2).

PREMII SPECIALE-arbitri:

Babinszki Robert  “Premiul de excelenţă în activitatea de Arbitru Șef 2015“

Badea Cristian “Premiul de excelenţă în activitatea de Arbitru 2015“

Bulc Claudia “Premiul de excelenţă în activitatea de Arbitru 2015“

Georgieş Hajnalka Annamaria “Premiul de excelenţă în activitatea de Arbitru 2015“

Indrie Rebeca Alexandra “Premiul de excelenţă în activitatea de Arbitru 2015“

Neaga Raul Marian “Premiul de excelenţă în activitatea de Arbitru 2015“

Negru Alexandra “Premiul de excelenţă în activitatea de Arbitru 2015“

Panaite Andreea “Premiul de excelenţă în activitatea de Arbitru 2015“

Pişki Lajos Arnold “Premiul de excelenţă în activitatea de Arbitru 2015“

Platona Sabin Mirel “Premiul de excelenţă în activitatea de Arbitru 2015“



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase