Cei mai buni sportivi

Cei mai buni sportivi
ORADEA – In clasamentul elaborat de DSJ Bihor, Dan Fâşie este lider incontestabil.

1. Dan Fâşie, judo, CS Municipal JC Liberty, antrenori Emil Morar, Alexandru Lungu, Iulian Surlă, Aurelian Fleisz; cea mai bună performanţă: dublu campion european, juniori şi tineret
2. Alexandru Nyisztor, spadă, CS Crişul, antrenor emerit Nicolae Ille; locurile VI şi VIII la CM de seniori
3. Cornelia Deiac, atletism, CS Universitar CSŞ LPS Bihorul, antrenori Mariana şi Virgil Preda; locul VI la CM de juniori I
4. Ramiro Georgescu, polo, CSM Leonardo, antrenor Cornel Gordan; locul IV la CE de seniori cu naţionala României, golgeterul Superligii
5. Ioana Matei, judo, CS Crişul, antrenoare Olimpia Ianc; locul V la CE de cadete, campioană balcanică de cadete
6. Andrea Ispán, atletism, CSU Oradea Steaua, antrenori Mariana şi Virgil Preda; campioană balcanică şi naţională de senioare
7. Andrada Anton, gimnastică ritmică, CSU Oradea; locul V la CE cu echipa României
8. Andrei Timoce, scrimă, CS Crişul CSŞ LPS Bihorul, antrenori Nicolae Ille, Dragoş Şpan; campion balcanic şi naţional
9. Adrian Merge, judo, CSM JC Liberty LPS Bihorul, antrenori Emil Morar, Alexandru Lungu, Iulian Surlă, Aurelian Fleisz; vicecampion balcanic de juniori
10. Alexandra Keri, tir sportiv, CS Universitar, antrenori Vasile Leţ, Adriana Floruţa; multiplă campioană naţională la senioare şi junioare
A mai fost acordat un premiu special pentru Titus Nicoară, component al echipei naţionale de baschet tineret, câştigătoare a CE, Divizia B.

CEI MAI BUNI SPORTIVI ORĂDENI AI ANULUI 2006 LA SPORTURI NEOLIMPICE

1. Georgel Bobiş, fotbal-tenis, CS Frontiera; cea mai bună performanţă a anului: campion mondial în proba de simplu
2. Anca Wallmen, karate kyokushin, CS Gym; campioană europeană de senioare
3. Viviana Chirilă, karate kyokushin, CS Gym; campioană europeană de tineret
4. Ioana Tivadar, karate tradiţional, CS UAMT Universitatea Agora; bronz la CE de tineret
5. Lengyel Lilla, karate modern, CS Crişul; bronz la CE de junioare
6. Mirel Matei, karate tradiţional, CS UAMT Universitatea Agora; campion european de juniori
7. Tunyogi Hajnalka, karate, West Team Oradea; argint la CE de tehnici speciale
8. Páskuj Sándor, karate, Royal Kwon Oradea; campion european la tehnici speciale
9. Raul Tudorică, karate tradiţional, CS UAMT Universitatea Agora; argint la CE de juniori
10. Brighita Şandru, karate tradiţional, CS UAMT Universitatea Agora; argint la CE de juniori

CELE MAI BUNE ECHIPE, 2006

JOCURI SPORTIVE SENIORI:
1. Echipa de polo CSM Oradea, antrenor Cornel Gordan
2. Echipa de baschet masculin CSM Oradea, antrenori Kósa Zoltán, Veres Attila
3. Echipa de baschet feminin CSM Universitatea Oradea, antrenoare Adriana Niculescu, Suzana Onaca

JOCURI SPORTIVE JUNIORI:
1-2. Echipa de polo CS Crişul, juniori II, antrenor Ciprian Câmpianu
1-2. Echipa de baschet CSŞ LPS Bihorul, juniori II, antrenor Dragoş Oprea, Valeria Scheiner
3. Echipa de polo CS Crişul, juniori III, antrenor Eugen Băjenaru

ECHIPE SPORTURI INDIVIDUALE SENIORI
1. Echipa de spadă CS Crişul, antrenor emerit Nicolae Ille
2. Echipa de judo CSM JC Liberty, antrenori Emil Morar, Alexandru Lungu, Iulian Surlă, Aurelian Fleisz
3. Echipa de beach-volley CS Transilvania

ECHIPE SPORTURI NEOLIMPICE
1. Echipa de fotbal-tenis CS Frontiera Oradea
2. Echipa de fotbal-tenis CS Tengo Salonta
3. Echipa de karate tradiţional CS UAMT Universitatea Agora, antrenori Pavel Vancea, Ioan Ujvari

Gavril Nutiu



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase