CF Beiuş a evitat locul 15

Beiuş – Victoria obţinută marţi în meciul restanţă cu Gloria CTP Arad, scor 2-0 (2-0), a adus liniştea în tabăra beiuşenilor. Aceştia au evitat astfel locul 15, ultimul care mai dădea emoţii cu retrogradarea.

Gazdele au deschis scorul în minutul 19 prin fundaşul central Muşuroaia, care a reluat mingea cu capul de la şapte metri. Înainte de a se intra la vestiare, CF Beiuş şi-a dublat avantajul în urma şutului de la marginea careului reuşit de Bugiu (’45). În repriza a doua, elevii lui Rudy Kovacs au fost preocupaţi mai mult să-şi păstreze avantajul, iar arădenii au avut iniţiativa fără ca tabela să se mai modifice.

Pentru CF Beiuş au jucat: Odobasianu – Ceauşu (’86 Carţiş), Gh. Rus, Muşuroaia, Demian – Balea, Mihoc, Kadar (’66 Lupo), Bugiu – Silaghi (’61 Mangra), Moldovan (’83 Şerb).