CF Beius si Unirea Valea lui Mihai au pierdut

Etapa intermediară de marti s-a dovedit nefastă pentru echipele bihorene.

CF Bihorul Beiuş a pierdut puncte importante în lupta pentru promovare după înfrângerea suferită pe terenul echipei Naţional Sebiş, scor 0-1 (0-0). Golul echipei arădene a fost marcat de Flavius Băd în minutul 77 cu un şut de la circa 20 de metri. Gazdele au mai avut o bară la şutul lui Sătmar, respins de Mănişor în transversală. Pentru CF Beiuş au evoluat: Mănişor – Bogman,Tăut, Şerb, Cistean (’80 V. Silaghi) – Dumitra (’62 Galea), Vanca, Bode, Ţîrlea – Lupaşcu, Paina (’79 Gavrilaş). Antrenor: Sorin Cigan.

A pierdut şi Unirea

Nici Unirea Valea lui Mihai nu a avut o zi mai fericită. CSM Şcolar Reşiţa a câştigat cu 1-0 (0-0) pe Stadionul Praszler şi se ancorează şi mai mult în lupta pentru promovare. Golul reşiţenilor a fost marcat de Beloescu în minutul 53. Antrenorul Csüri Sandor a mizat în acest meci pe Szász – Ionescu, Cura, Ruszkai (’65 Fele Sz.), Morar, Crişan, Magda, Iambor, Bârsan (’75 Săraz), Szalai (’55 Dumiter), Buştea (’83 Pap).

Vineri, de la ora 17, pe Stadionul Bihorul este programat derby-ul local dintre CF Beiuş şi Unirea Valea lui Mihai.