CF Liberty a învins Locadin Ţeţchea

În primul meci amical din perioada de pregatire, divizionara B CF Liberty a învins cu scorul de 5-1 (3-0) echipa Locadin Tetchea. Liberty a deschis scorul gratie autogolului lui Simut, iar pâna la pauza si-a marit avantajul prin reusitele lui L. Rus si Cr. Luca.

În partea a doua a meciului, Sebi Ianc a mai punctat de doua ori, în timp ce pentru divizionara D a redus din diferenta atacantul Vali Mangra. Pentru CF Liberty au evoluat: Szasz – Cr. Ardelean, Marincean, Mândru, Cornaci – L. Rus, E. Bucur, C. Sabou, Iambor – Bente, Cr. Luca. Antrenor: Oscar Piantoni.

Au mai evoluat: Axinte – Zaha, Oltean, Giura, Halosta (fundas stânga, 20 ani, de la Prundu Bârgaului), Crisan, Petrescu, Somodi, Ianc, Tegzes, Borsa si Toseschi. De partea cealalta, antrenorul Catalin Manoiu i-a folosit pe Axinte – Luput, Simut, Cura, Târt – Cora, Bront, L. Lazar, Iacob – Mangra, Enache.

Au mai jucat: Szasz, Dumitru si Salajan. Portarii Axinte si Szasz (CF Liberty) au aparat câte o repriza poarta echipei Locadin Tetchea, deoarece Groze a fost învoit. Divizionara D a început pregatirea abia în 17 ianuarie.

Urmatorul joc amical al CF Liberty se va disputa sâmbata, ora 11, la Beius, în compania divizionarei C CF Bihorul.