CF Liberty a secat Izvorul

SALONTA - Candidată la promovarea în prima ligă, CF Liberty şi-a început seria jocurilor amicale cu o victorie clară, scor 5-0 (3-0), în faţa divizionarei D Izvorul Cociuba Mare.

Robert Iacob a deschis scorul în minutul 20, când a transformat o lovitură liberă de la 25 de metri, după care a intrat în scenă golgeterul Cristian Bud. Acesta a punctat în minutele 27, din penalty, 32 şi 60, iar ultimul cuvânt l-a avut maghiarul Birtalan, care a înscris pentru 5-0, din penalty, în minutul 65. Partida s-a desfăşurat pe durata a două reprize a câte 40 de minute.

Pentru CF Liberty au evoluat: Takacs – Coca, Lipă, Deaconescu, Magyarosi – Benţe, L. Rus, P. Petrescu, Birtalan – R. Iacob – Cr. Bud. Au mai intrat: Szalai, Chiş, S. Oltean, Tegzeş şi Mila. Fundaşul stânga Magyarosi Balazs provine de la echipa maghiară Vasas Budapesta şi va mai fi testat în continuare de Tibor Selymes.

Miercuri, CF Liberty întâlneşte CF Bihorul Beiuş.