CF Liberty acuză dur arbitrajul

6Comentarii
SALONTA – După trei meciuri în care nu a acumulat niciun punct, echipa antrenată de Tibor Selymes a reuşit doar un egal fără goluri, scor 0-0, în partida de la Salonta cu liderul clasamentului, FCM Târgu Mureş.

După o primă repriză desfăşurată sub semnul echilibrului, repriza a doua a curs într-o singură direcţie spre poarta echipei antrenate de Cosmin Bodea, la care au evoluat şi ex-orădenii Lupuţ, Gongolea şi Antal. Gazdele au supus unui veritabil asediu careul oaspeţilor, întrecându-se în ratări la poarta lui Botoşer. Salontanii au acuzat arbitrajul prestat de Lucian Rusandu din Sfântu Gheorghe, căruia îi reproşează neacordarea a trei lovituri de la 11 metri. Maniera de arbitraj l-a scos din sărite pe Tibor Selymes care a fost eliminat în minutul 82. „Nu este posibil să fim arbitraţi de o asemenea manieră pe teren propriu. Nu cerem ca arbitrii să fie cu noi, dar măcar să fie corecţi. Orice duel a fost fluierat împotriva noastră şi în plus am avut şi trei penaltyuri clare. Un asemenea arbitru nu are ce căuta pe terenul de fotbal”, a răbufnit la final Selymes. Antrenorul salontanilor a mizat la această partidă pe: Bălgrădean – Străuţ, Olteanu, Cuciula, Coca – Danci, Popovic, Birtalan, Lipă (’70 Markus) – Sorian (’80 Vrăjitoarea), Cr. Bud.