CF Liberty II a pierdut acasă

Stăruinţa Săcueni a furnizat surpriza etapei învingând CF Liberty II cu scorul 1-0 (1-0).

MARGHITA – Formaţia pregătită de Sorin Cigan a administrat a doua înfrângere liderului Ligii a IV-a. Stăruinţa Săcueni a deschis scorul în minutul 1 prin Lascu, după care Liberty II a alergat în zadar până la finalul partidei, lovindu-se de o apărare bine organizată, care a primit cele mai puţine goluri din Liga a IV-a. cu doar 9 goluri încasate până acum. Meciul a avut şi doi eliminaţi pentru atacuri dure, Sergiu Oltean de la gazde în minutul 36, egalitatea numerică fiind restabilită în minutul 48, când Hettman a fost trimis la vestiar. Succesul oaspeţilor este cu atât mai surprinzător cu cât Liberty II a fost întărită pentru acest meci cu jucători care au pretenţii de titularizare la prima formaţie, cum sunt Gabriel Gabor, Laviniu Răduţ, Mihai Teodorescu, Radu Şomodi, Petrişor Petrescu sau bulgarul Gheorghi Korudjiev. Au evoluat echipele: Liberty II: Gabor – S. Oltean, Nistor, Solomon, Şorca (’74 Hosu), Răduţ, Daroczi, Teodorescu, Şomodi, Petrescu, Korudjiev. Antrenor: Gheorghe Ateşan. Stăruinţa: Szabo – Alb, Ţica, Kovacs, Hettman, Săraz, Coita (’90 Szucs), Olah, Stan (’77 L. Ulici), Lascu, Neaţă (’90+1 Gavriş). Antrenor: Sorin Cigan.