CFR Cluj a bătut FC Bihor cu 4-0

CLUJ – FC Bihor a scăpat mai ieftin în meciul amical cu CFR Cluj, decât a făcut-o acasă cu FC Timişoara. Campioana României a învins echipa orădeană cu 4-0 (1-0), meciul desfăşurându-se pe durata a două reprize a câte 60 de minute.

Argentinianul Ruiz a deschis seria golurilor în minutul 21, cu un şut la colţul lung trimis de la limita careului de 16 metri. La cinci minute de la reluarea părţii a doua (65), combinaţia dintre Culio şi Pereira s-a soldat cu golul doi reuşit de uruguayan (2-0). După doar două minute, Dubarbier a fost faultat în careu şi căpitanul Culio a transformat penalty-ul (3-0). Ultimul gol l-a reuşit Dubarbier, care a reluat în plasă o centrare a lui Dani, în minutul 78 (4-0).

Au evoluat echipele:

CFR (prima repriză): Stăncioiu (40 Curileac) – Tony, Mureşan, Alcantara, Panin – Semedo, Leao, Prette, Deac – Didi, Ruiz

CFR (repriza a doua): Hirschfeld (89 Nuno Claro) – M. Jose, Cadu (90 Toma), De Sousa, Pererira – Trică (90 Oberman), Dani, Peralta, Culio – Fabbiani, Dubarbier

FC Bihor: Lipitor – Letan, Ambruş, Muscă, Cosma – Novak, Mihu, A. Achim – Ayza, Lukacs, C. Bucur. Au mai intrat Ţârcă, Belcin, Indrieş, Butuc, Teşan, Lorincz, Săndulescu, Opriceană, Tomaz, Ardelean, Miheş şi Floruţ.