CFR, meci de infarct la Bistrita

BISTRITA – Gloria lui Ioan Ovidiu Sabau a castigat in fata CFR-ului cu 3-2, dupa ce clujenii au condus la doua goluri diferenta pana in minutul 70.

“Motul” a declarat la finele partidei ca nu se astepta la o revenirea spectaculoasa a elevilor sai, mai ales in fata unei echipa mult mai puternice. “In prima repriza, am  controlat jocul in totalitate, dar ne-au prins pe contraatac.

Cu toate acestea, niste mingi usor gresite au reusit sa inscrie. N-am mai intalnit in acest campionat o situatie in care sa fim condusi cu 2-0 si nu stiam cum va reactiona echipa care nu este chiat atat de experimentata incat sa-si revina dupa doua goluri.

Sincer, nici nu ma astepam sa castigam, dar La pauza le-am spus jucatorilor sa creada în sansa lor fiindca orice se poate”, a declarat, Sabau, la conferinta de presa.

Acesta a mai precizat ca Gloria isi doreste sa incheie turul campionatului pe locurile 4-5, fata de 8-10 fixat la inceputul acestui sezon.

De partea cealalta, clujenii au plecat dezamagiti de la stadion. “Suntem suparati pe noi pentru ca nu am reusit sa mentinem rezultatul, nu pe altcineva”, a precizat Adrian Anca.

Iuliu Muresan a acuzat maniera de arbitraj, considerand ca centralul Diaconu, a gresit in minutul 88, atunci cand nu a acordar penalty pentru echipa sa. “Nu e prima oara cand Diaconu greseste in defavoarea noastra”, a spus presedintele lui CFR.