Chivu a fost eliminat!

AS Roma, echipa lui Cristi Chivu, a fost eliminat miercuri noapte din Cupa UEFA de catre Middlesbrough.

Primul gol al partidei a fost marcat de J.F. Hasselbaink, in prima repriza, in minutul 32.

Pana la marcarea primului gol, AS Roma si-a trecut in cont o mare ocazie de gol, insa bara i-a salvat pe englezi.

AS Roma a presat in atac si golul inscris de Mancini a picat abia in minutul 43.

In startul reprizei secunde, portarul oaspetilor, Mark Schwarzer s-a remarcat de doua ori, insa a fost invins in cele din urma de acelasi Mancini din penalty, in minutul 66.

In ultimul minut regulamentar al meciului, P. Mexes de la AS Roma a fost eliminat dupa ce a primit cel de-al doilea cartonas galben.

Chivu a fost inlocuit in minutul 86 de catre Panucci.

In  tribune au asistat aproximativ 32000 de spectatori.

AS Roma a castigat cu 2-1 partida retur cu Middlesbrough, insa in tur pierduse cu 1-0.

In alt meci din optimile Cupei UEFA, jucat tot miercuri seara, FC Sevilla a eliminat pe Lille cu scorul general de 2-1, in urma victoriei din Spania cu 2-0.

Oaspetii s-au vazut cu un om mai putin pe teren inca din minutul 26, cand M. Bodmer a primit direct cartonas rosu pentru lovire.

Dupa trei minute de la eliminare, Sevilla a marcat prin F. Kanoute.

Golul doi al meciului a fost inscris de L. Fabiano in minutul 45, stabilind in acelasi timp si scorul final.

Egalitatea numerica pe teren s-a stabilit in minutul 71, cnad Navas a primit si el direct cartonas rosu pentru lovire.