Chivu a suferit o fractură craniană

Antrenorul lui Internazionale Milano, Jose Mourinho, a afirmat după meciul contra lui Chievo, câştigat cu 1-0, că fundaşul român Cristian Chivu a suferit o fractură craniană în timpul partidei, informează site-ul oficial al formaţiei italiene.

Chivu este în spital, a suferit o fractură craniană, sperăm să-şi revină cât mai repede, dar cred că va sta mult timp departe de teren”, a spus Mourinho la postul TV al clubului.

Căpitanul naţionalei României s-a lovit la cap după un duel cu un adversar în timpul partidei cu Chievo, câştigată de Inter cu 1-0.

Fundaşul român era conştient şi comunica în momentul în care a plecat cu ambulanţa spre spital, la câteva minute după începerea reprizei secunde a întâlnirii.

Sursa: Newsin.ro