Cigan a marcat pentru Sopron

Echipa maghiara FC Sopron, patronata de Marius Vizer, a început în forta campionatul. La debut au învins în deplasare, scor 3-0, pe Honved Budapesta, iar sâmbata, pe teren propriu, au trecut de Papa Lombard cu 2-0 (1-0).

Ambele goluri au fost marcate de jucatori care au evoluat în trecut la CF Liberty. Maghiarul Demjen a deschis scorul în minutul 36, iar oradeanul Cristi Cigan l-a majorat în minutul 70. În afara celor doi, titulari au mai fost românii Ibric, M. Radu si Cotan. FC Sopron, echipa antrenata de italianul Dario Bonetti, este actualmente pe locul opt, cu 22 de puncte.

Altfel, atacantul Cristi Cigan a fost convocat la lotul national de tineret pentru meciul amical România – Turcia, programat în data de 15 martie.