Claudiu Keşeru e de neoprit în Bulgaria

Claudiu Keşeru, în meciul cu FC Basel
Integralist în Champions League în remiza obţinută de Ludogoreţ Razgrad pe teren propriu cu FC Basel, scor 0-0, atacantul orădean Claudiu Keşeru a început meciul de campionat cu Botev Plovdiv în postura de rezervă.

A intrat pe teren în minutul 72 la scorul 2-1 pentru Ludogoreţ şi la şapte minute distanţă a marcat pentru 3-1, scor final. A fost golul cu numărul 11 în campionat în 13 jocuri, bilanţ cu care ocupă locul 1 în ierarhia atacanţilor din prima ligă bulgară.

Zilele trecute, presa italiană a scris despre interesul clubului Lazio Roma faţă de internaţionalul român cotat la 4 milioane de euro de site-ul de specialitate transfermarkt.