Colegiile pentru Camera Deputaţilor

1Comentariu
Colegiile pentru Camera Deputaţilor
Colegiul nr. 1 Marghita: Şimian-Curtuişeni-Valea lui Mihai-Tarcea-Sălacea-Buduslău-Marghita-Tăuteu-Viişoara-Chişlaz-Boianu Mare-Abram-Abrămuţ-Balc-Suplacu de Barcău; ________________________________________________________________________________       Colegiul nr. 2 Săcueni – Diosig – Tileagd: Cherechiu-Săcueni-Diosig-Ciuhoi-Roşiori-Sălard-Cetariu-Paleu-Tileagd-Săcădat-Ineu-Oşorhei- Biharia-Tămăşeu-Borş-Girişu de Criş; _____________________________________________________________________________       Colegiul nr. 3 Aleşd: Sârbi-Spinuş-Derna-Popeşti-Brusturi-Şinteu-Aleşd-Lugaş-Ţeţchea-Vârciorog-Aştileu-Măgeşti-Auşeu- Borod-Vadu Crişului-Şuncuiuş-Bratca-Bulz; _______________________________________________________________________________       Colegiul nr. 4 Beius-Ştei: Roşia-Pomezeu-Căbeşti-Răbăgani-Remetea-Curăţele-Budureasa-Drăgăneşti-Bunteşti-Pietroasa-Lazuri de Beiuş-Beius-Ştei-Vaşcău-Nucet-Rieni-Lunca-Cărpinet-Câmpani-Criştioru de Jos; _______________________________________________________________________________       Colegiul […]

Colegiul nr. 1 Marghita:

Şimian-Curtuişeni-Valea lui Mihai-Tarcea-Sălacea-Buduslău-Marghita-Tăuteu-Viişoara-Chişlaz-Boianu Mare-Abram-Abrămuţ-Balc-Suplacu de Barcău;

________________________________________________________________________________

 

 

 

Colegiul nr. 2 Săcueni – Diosig – Tileagd: Cherechiu-Săcueni-Diosig-Ciuhoi-Roşiori-Sălard-Cetariu-Paleu-Tileagd-Săcădat-Ineu-Oşorhei-

Biharia-Tămăşeu-Borş-Girişu de Criş;

_____________________________________________________________________________

 

 

 

Colegiul nr. 3 Aleşd: Sârbi-Spinuş-Derna-Popeşti-Brusturi-Şinteu-Aleşd-Lugaş-Ţeţchea-Vârciorog-Aştileu-Măgeşti-Auşeu-

Borod-Vadu Crişului-Şuncuiuş-Bratca-Bulz;

_______________________________________________________________________________

 

 

 

Colegiul nr. 4 Beius-Ştei: Roşia-Pomezeu-Căbeşti-Răbăgani-Remetea-Curăţele-Budureasa-Drăgăneşti-Bunteşti-Pietroasa-Lazuri de Beiuş-Beius-Ştei-Vaşcău-Nucet-Rieni-Lunca-Cărpinet-Câmpani-Criştioru de Jos;

_______________________________________________________________________________

 

 

 

Colegiul nr. 5 Tinca-Ceica:

 

 

 

Finiş-Tărcaia-Pocola-Olcea-Şoimi-Cociuba Mare -Căpâlna-Holod-Tinca-Sâmbăta-Ceica-Lăzăreni-Ceica-Dobreşti-Drăgeşti-Hidişelu de Sus-Copăcel-Sânmartin;

________________________________________________________________________________

 

 

 

Colegiul nr. 6 Salonta:

 

 

 

Toboliu-Sântandrei-Nojorid-Sânnicolaul Român-Gepiu-Husasău de Tinca-Mădăras-Salonta-Tulca-Cefa-Batăr-Ciumeghiu-Avram Iancu;

________________________________________________________________________________

 

 

 

Colegiul nr. 7 Oradea – Sud (zona Cuza Vodă-Kogălniceanu, cartier Nufărul, zona Cantemir-Horia-Piaţa 22 Decembrie-Feldioarei, zona Universităţii, Calea Clujului-Dragoş Vodă, zona Gutenberg-Voltaire, cartier Velenţa-Muntele Găina, cartier Podgoria)

________________________________________________________________________________

 

 

 

Colegiul nr. 8 Oradea – Nord-Vest (cartier Rogerius, şoseaua Borşului-Podului, bdul Dacia-Decebal, zona Aluminei-Sovata, zona Lăpuşului-Oneştilor-Meşteşugarilor-Cazaban-Densuşianu (Ioşia-Nord), zona Calea Sântandreiului-Ibsen, Calea Aradului nr. 3-5)

________________________________________________________________________________

 

 

 

Colegiul nr. 9 Oradea – zona Gării-Centru-Ioşia Sud (zona Corneliu Coposu-Galilei-Moldovei-Traian Lalescu, bdul Ştefan cel Mare, zona Calea Bihorului-Călimăneştilor-Oituz-Louis Pasteur-Branului-Gh.Doja, zona Făcliei-Adevărului-Aleea Ştrandului, zona Magheru-Enescu, zona str. Republicii-Parcul Petofi-Piaţa Creangă-Săvineştilor-Muzeului-Piaţa Bucureşti, centru: Ady Endre-Piaţa Ferdinand-Moscovei-Libertăţii-Piaţa Independenţei (Centrul Civic)-Avram Iancu-Moşoiu-Maiorescu-Alecsandri, căminele Universităţii-Universtăţii nr.1, Piaţa Unirii-Iuliu Maniu-Jean Calvin-Primăriei, bdul Decebal-Vladimirescu-Shakespeare, Meşteşugarilor 1-27, Oneştilor 1-5 şi 2-36, Vlădeasa-Aradului 55-133)

 

 

 

 

Colegiile pentru Senat

 

Colegiul nr. 1 Săcueni – Diosig – Marghita (colegiile deputaţiale 1+2)

 

 

 

Colegiul nr. 2 Aleşd – Beius (colegiile deputaţiale 3+4)

 

 

 

Colegiul nr. 3 Oradea Sud – Salonta (colegiile deputaţiale 5+6+7)

 

 

 

Colegiul nr. 4 Oradea (colegiile deputaţiale 8+9)

 

Calin Corpas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Taguri: , ,


1Comentariu

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

versiunea HTML a comentariilor