Costel Rosu a reusit dubla cu Unirea Dej

Bundea (35 de ani) a fost cel mai în vârstă jucător de pe teren
Pe un teren impecabil, în ciuda ploilor căzute în ultimele zile, Luceafarul Felix și Unirea Dej s-au duelat amical la Baza Sportivă Luceafarul Felix din Sânmartin, partida încheindu-se cu scorul 2-1 (1-0).

Gazdele au avut mai mult inițiativa în fața echipei clasate pe locul 3 în Seria 5 a Ligii a III-a și în minutul 14, C. Roșu a centrat și Ov. Ghilea a trimis cu capul din 8 metri puțin pe lângă. La șase minute distanță s-a produs deschiderea scorului: Ianc a pătruns pe partea stângă, a centrat în fața porții și C. Roșu a trimis în plasă din 6 metri (1-0).

Atacanți accidentați

În debutul părții a doua, dejenii au beneficiat de o lovitură de pedeapsă pentru un henț comis în careu și M. Cristea a înscris cu un șut plasat în dreapta lui D. Paul (1-1).

Golul victoriei a fost marcat de C. Roșu în minutul 82, care a transformat un penalty acordat tot pentru un henț în careu (2-1).

La această ultimă repetiție pentru jocul de sâmbătă cu FC Maramureș, antrenorul Florin Farcaș nu a putut evolua atacanții Sg. Pop și Gh. Popescu, ambii accidentați, în timp ce Pantea, Lăscan, Cr. Jurca, Cervinschi și Cornea au avut meci de campionat la juniorii republicani.

Au evoluat echipele:

Luceafarul Felix: Sălăjan (46 D. Paul) – D. Muntean, Mintaș (76 Iovan), Letan, A. Achim (46 G. Bogdan) – C. Roșu, Ov. Ghilea, Svarczkopf, Bundea, Ianc (67 Cura) – Fl. Neaga (57 Haș). Antrenor: Florin Farcaș

Unirea: Blaga – Vîrdea, Dobrău, Traore, Pop – Solomon, Bratima, Găbruș, Cristea – Moldovan, Faur. Au mai jucat Kovacs, Blaj, Țibre, Popa și P. Bogdan. Antrenor: Dan Mănăilă

Arbitri: Radu Bitea – Ciprian Fiter și George Blaj.