CROSUL „TOAMNA ORADEANA”

CROSUL „TOAMNA ORADEANA”
Competiţia s-a desfăşurat în Parcul „IC Brătianu” şi a reunit la start un număr de 423 de concurenţi.

Rezultate înregistrate:

Preşcolari:
Fete: 1. Ellen Bărcui, 2. Maia Vesa, 3. Ştefania Mocanu
Băieţi: 1. Tudor Toie, 2. Alexandru Sabău, 3. Petru Cojocaru

Clasele I-II:
Fete: 1. Cristina Bala (Şcoala Sânmartin), 2. Dora Varga, 3. Marinela Kanalas (ambele Şcoala Oşorhei)
Băieţi: 1. Richard Urs (Liceul Bethel), 2. Ionuţ Tuduce (Şcoala Nucet), 3. Ruben Brânză (Şcoala „Ion Bogdan”)

Clasele III-IV:
Fete: 1. Viviana Vancea (Şcoala Tărian), 2. Szalai Kinga, 3. Adriana Toie (ambele Şcoala „Ion Bogdan”)
Băieţi: 1. Cosmin Călugăr (Şcoala „Alexandru Roman”), 2. Kabai Richard (Şcoala nr. 16), 3. Nicolae Păulaş (Şcoala Nucet)

Clasele V-VI:
Fete: 1. Patricia Scorţe (Şcoala Dacia), 2. Tunyogi Orsolya (Şcoala „Nicolae Bălcescu”), 3. Larisa Vlad (Şcoala Sâmbăta)
Băieţi: 1. Jozsef Filimon (Şcoala „Alexandru Roman”), 2. Dan Cosma (Şcoala Dacia), 3. Dudas Attila (LTG „Friedrich Schiller”)

Clasele VII-VIII:
Fete: 1. Lorena Dana (Şcoala nr. 16), 2. Delia Gligor (Şcoala Curăţele), 3. Monica Anghel (Şcoala „Oltea Doamna”)
Băieţi: 1. David Blaga (CN „Mihai Eminescu”), 2. Cătălin Lascu (Şcoala Tărian), 3. George Tuduce (Şcoala Nucet)

Clasele IX-X:
Fete: 1. Bogosi Anita (Liceul Ady Endre), 2. Andreea Bortos (CT „Mihai Viteazul”), 3. Iulia Bala (LT Biblic „Emanuel”)
Băieţi: 1. Andrei Brisc (LPS Bihorul), 2. Dios Gabor (CT „Mihai Viteazul”), 3. Horvath David (LPS Bihorul)

Clasele XI-XII:
Fete: 1. Maria Andrei ( CT „Mihai Viteazul”), 2. Daniela Bala (LT Biblic „Emanuel”), 3. Denisa Milian (CT „Mihai Viteazul”)
Băieţi: 1. Cristian Gozman  (CT „Traian Vuia”), 2. Schmidt Roland (Liceul Marghita), 3. Andrei Arghira (CN „Mihai Eminescu”)
Senioare: 1. Dorina Korozsi (Crişul), 2. Camelia Sidea (Oradea)
Seniori: 1. Farkas Lajos (CSU CSM Oradea), 2. Mircea Peştean (CSU Oradea), 3. Jakab Zoltan (Oradea)

Veterani:
Feminin: 1. Ileana Demeter, 2. Elena Demeter (ambele Oradea)
Masculin: 1. Lazăr Sângeorzan, 2. Dănuţ Omuţ, 3. Kornea Erno (toţi din Oradea)
Concurenţii clasaţi pe podium au fost recompensaţi cu diplome, statuete şi pachete cu dulciuri la preşcolari şi clasele I-VIII, respectiv diplome, statuete şi premii în bani la clasele IX-XII, seniori şi veterani.

G.N.

Taguri: , ,


0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase