CS Motorul a pierdut la Târgu Mureş

TARGU MURES- CS Motorul nu se regăseşte, pierzând din nou duminică, în faţa echipei Cityus Târgu Mureş, cu scorul de 1-3 (1-3). Golurile întâlnirii au fost marcate de Logonszki ‘7 din 11 metri, Glădeanu ’11, Farkas ’40, respectiv Crâşmariu ’21 din 11 metri.

Partida a fost dominată de echipa gazdă, care a profitat de forma slabă a portarului orădean, Cioară. Cityus a marcat de două ori după numai 11 minute de joc, după care orădencele au redus din handicap prin Crâşmariu. Jocul s-a echilibrat, dar mureşencele şi-au refăcut avantajul de două goluri până la pauză, prin golul marcat de Farkas, în minutul 40. În repriza secundă elevele antrenorului Pap Attila n-au mai reuşit să înscrie, deşi au dominat copios jocul, echipa gazdă obţinând o victorie oarecum neaşteptată..

„Am primit primul gol dintr-un penalty inexistent, apoi portăriţa noastră a greşit la următoarele două goluri ale gazdelor. Aceasta nu scuză însă evoluţia neconvingătoare a echipei noastre. În repriza secundă, gazdele nu au trecut de prea multe ori centrul terenului, dar nu am putut să marcăm, întrecându-ne în ratări”, ne-a declarat antrenorul CS Motorul, Pap Attila. Tehnicianul orădean a aliniat formaţia: Cioară – Gabor, Iova, Tătar, Virag, Varga, Şoldan, Crâşmariu, Molnar (Popa), Iacov, Boros (Bumb). Etapa viitoare, CS Motorul va juca pe teren propriu, în 13 mai, cu Smart Bucureşti.