CSM a învins clar Hornets Kosice

Poloiştii de la CSM Frigo Conty au obţinut marţi seară o victorie clară în faţa formaţiei Hornets Kosice, într-un meci contând pentru Euro Interliga regională.

Orădenii s-au impus fără să se întrebuinţeze prea mult, cu scorul de 10-7 (4-2, 1-2, 1-2, 4-1), prin golurile marcate de Negrean 5, Diaconu 1, Kádár 1, Kincses 1, A. Creţu 1 şi Popoviciu 1, respectiv Nizny 4, Zatovic 2 şi Famera 1. Gazdele au câştigat primul sfert, după care slovacii au echilibrat jocul, dar orădenii s-au distanţat decisiv în sfertul patru. Elevii antrenorului Cornel Gordan au făcut o bună repetiţie înaintea ultimului turneu final al Superligii Naţionale, care va avea loc în weekend la Oradea.